Site Tools


turbomapa1:instalacja_programu

Instalacja Programu

Program można pobrać ze strony internetowej www.geomatyka-krakow.pl w zakładce “Do pobrania” — TurboMAP

Na stronie warto zapoznać się z informacjami na temat wszystkich wersji programu. Będzie tam również informacja o bazie FDB oraz UWAGA, którą warto przeczytać. Poniżej znajdziemy “Historię wersji” gdzie można pobrać najnowszą wersję programu. Ważne, aby zaglądać co jakiś czas na stronę internetową i sprawdzać czy czasem nie wyszła nowa wersja. W informacjach dodatkowych można zapoznać się ulepszeniami jakie zostały zastosowane w kolejnej wersji.

Po pobraniu pliku należy go zainstalować. Jeżeli mieliśmy wcześniejszą wersję podczas instalacji zostanie wyświetlona informacja, “wykryto wcześniejszą wersję programu, czy chcesz ją odinstalować”. Można dać “tak”, wtedy program odinstaluje wcześniejszą wersję i zainstaluje tą, którą pobraliśmy.

Domyślnie program instaluje się na C:\TurboMap9.0, chyba że wskażemy inaczej. Po zainstalowaniu programu należy pobrać ze strony WebEwid plik baza.fdb z każdego powiatu, w którym będziemy pracować, a który posiada oprogramowanie TurboEwid.

Należy wejść na stronę Webewid i przed zalogowaniem się można znaleźć pole “pobierz dokumenty”

Najlepiej zmienić nazwę takiego pliku np na baza_powiat.fdb gdzie w miejsce powiat wstawić nazwę aktualnego powiatu, z którego pobraliśmy plik. Jeżeli będziemy wykonywać opracowanie dla konkretnego powiatu to przy otwieraniu programu TurboMap trzeba wybrać odpowiedni plik bazy.fdb. Pobrane pliki należy zapisać do folderu C:\TurboMap9.0\Data W pliku tym zawarte są informację takie jak ulice, miejscowości, nazwy władających siecią i inne. Dlatego ważne jest żeby używać odpowiednich plików wykonując opracowanie na terenie konkretnego powiatu.

turbomapa1/instalacja_programu.txt · Last modified: 2022/11/04 15:16 by 127.0.0.1